Yönetim Kurulu Mesajı

 Tecrübeli, çağdaş, yeniliğe ve değişime açık, araştıran ve araştırmayı sevdiren, yeni öğretim tarzlarıyla dikkat çeken, etkili disiplin becerilerine sahip, idealist, ebeveynlerle kaliteli iletişim kurabilen, sorumluluğunu ve görevini istekle yerine getiren seçkin eğitim kadromuzla mutlu ve başarılı bireyler yetiştirebilmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Misyonumuz mutlu, temel insani değerlere sahip ilkeleri olan, açık fikirli, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen, milli kültürünü özümsemiş, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluk hissedebilen, erdemli bireyler yetiştirmektir.

Ortaokul, lise eğitim birimlerimizde gerek ders içi etkinliklerle gerekse ders dışı etkinliklerle kaliteli bir eğitim sağlanmaktadır. Kurumlarımızda kimya, fizik, biyoloji laboratuvarları, yabancı dil ve bilgisayar derslikleri, ferah ortamı ve kitap çeşitliliği ile dikkat çeken kütüphane, konferans   ve tiyatro salonları, futbol ve basketbol sahası gibi çok geniş mekân ve alanlarıyla ideal eğitim ortamı mevcuttur. Geniş derslikler ve derslerin özelliğine uygun sınıf ortamı sağlanarak öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Ana dilimizin yanı sıra İngilizce ve ikinci bir yabancı dili de etkin bir biçimde öğretmek, ulusal ve uluslararası projeler üretmek, seçme ve yerleştirme sınavlarında en üst düzeyde başarı sağlayabilmek yönetim anlayışımızın önceliklerindendir.

Akademik başarılarının yanında sosyal etkinlik ve öğrenme ortamlarıyla öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olan Açı Koleji büyük bir istek ve kararlılıkla bugünün çocuklarını yarınların mutlu, saygın ve üretken bireyleri olarak hazırlamaya devam ediyor.

TOP